25.01. 2016 17:31

Jasanové parkety a vše o nich

Jasanové parkety a vše o nich
Jasanové dřevo je vysoce ceněno nejen kvůli jeho fyzikálním vlastnostem, ale také pro jeho velmi originální design. Jeho charakteristickým poznávacím znamením je různobarevnost lamel, která je způsobena obsahem tmavšího jádra stromu. Ve finále vypadá kombinace světlých a tmavých odstínů dřeva velmi hezky. Podle toho, jak jsou jasanové parkety různobarevné, jakou mají kresbu dřeva, počet a velikost suků se dělí do celkem čtyř tříd...

27.11. 2015 11:36

5 důvodů, proč mít doma dubovou podlahu

5 důvodů, proč mít doma dubovou podlahu
Dubové dřevo – jako materiál na výrobu podlah – si zachovává svou oblibu již po celá staletí. Duby mohou růst i více než 1000 let, a proto se staly symbolem síly, ušlechtilosti a odolnosti. A právě tyto vlastnosti dělají z dubové podlahy dokonalý základ pro vaše bydlení...

28.09. 2015 16:15

Olejování dřevěné podlahy

Olejování dřevěné podlahy
Dřevo je přírodní materiál a dřevěné podlahy tak vyžadují rovněž náležitou údržbu. Díky procesu olejování jsou u prkenných masivních podlah i parket efektivně eliminovány póry na povrchu dřeva, čímž vzniká ochrana proti vlhkosti a vodě.

30.03. 2015 15:17

Pokládání parket ve vlastní režii

Pokládání parket ve vlastní režii
Když chcete vdechnout svému milovanému domovu nádech elegance, luxusu a stylu, nesmí v už tak dlouhém výčtu chybět ani parketové podlahy, které splňují všechny již zmíněné body. Navíc je můžete instalovat jak na dřevěné, tak i betonové podklady. Ať už se jedná o novostavbu nebo rozsáhlou rekonstrukci, podlaha z parket s přehledem nahradí klasickou dřevěnou podlahu a to bez všech možných i nemožných peripetií, které jsou s jejich instalací spojeny. Jak na to se můžete dočíst v následujících řádcích.

10.11. 2014 16:08

Renovace parketové podlahy

Renovace parketové podlahy
V každé branži lidské činnosti se dočkáte módních vlivů. Nejinak je to i u podlah. Dříve se hojně využívalo parketářství. Doslova řemeslného umění, které nepřipravilo jen výbornou a snadno udržovatelnou podlahu, ale zároveň i dlouhodobou investici. Parkety totiž vydrží nesmírnou zátěž, aniž by se poškodily. Po parketách se do módy dostaly plovoucí podlahy, ovšem ty jsou momentálně na ústupu a začíná opět převládat parketářství.