renovace parket

10.11. 2014 16:08

Renovace parketové podlahy

Renovace parketové podlahy
V každé branži lidské činnosti se dočkáte módních vlivů. Nejinak je to i u podlah. Dříve se hojně využívalo parketářství. Doslova řemeslného umění, které nepřipravilo jen výbornou a snadno udržovatelnou podlahu, ale zároveň i dlouhodobou investici. Parkety totiž vydrží nesmírnou zátěž, aniž by se poškodily. Po parketách se do módy dostaly plovoucí podlahy, ovšem ty jsou momentálně na ústupu a začíná opět převládat parketářství.

24.10. 2014 08:39

I stará dřevěná podlaha či parkety můžou být jako nové

I stará dřevěná podlaha či parkety můžou být jako nové
Dřevěná podlaha dodává obytným i jiným prostorám osobitý charakter. Materiály, jako dřevo nebo kámen mají vždy originální vzhled, jsou příjemné na dotek a v mnohých z nás vytvářejí pocit sounáležitosti s přírodou. Zmíněný vzhled dřevěných podlah má však nevýhodu, nevydrží věčně. Majitel má pak na výběr ze dvou možností – výměna či renovace podlahy. První volba se ale může prodražit, zvlášť když se jedná o unikátní nebo historické prostory. Naopak cena renovace podlahy se ve srovnání s pořízením nové nemusí vyšplhat nijak vysoko. Další výhodou je, že se vlastně jedná o jednoduchý proces, kdy se povrch zbrousí o několik mm (dle stupně poškození) a následně se obnoví povrchová úprava.

19.09. 2014 09:48

Co s poškozenými parketami?

Co s poškozenými parketami?
Parkety jsou ukázkou šikovnosti řemeslníků, kteří si dokáží vyhrát s tím, co dělají, a to co dělají, bude sloužit dlouhá léta. Pokud jste se stali držiteli bytu, kde je podlaha z parket, nezoufejte, ba naopak, radujte se. Parkety jsou totiž krásné. Ovšem některé starší parketové podlahy už neslouží tak, jak by měly. Vše se časem opotřebuje, i ta nejlepší práce.

05.08. 2014 14:57

Vyhodit nebo renovovat staré parkety?

Vyhodit nebo renovovat staré parkety?
Pouštíte se do rekonstrukce? Pak byste ji měli vzít od podlahy. To vám poradí každý odborník. Obyvatelé starších domů a bytů při své rekonstrukci často řeší problém, co se starými parketami, které vypadají, že mají to nejlepší za sebou. Stojíte-li i vy před rozhodnutím, co se starými parketami, zkuste jim dát ještě šanci.

05.07. 2014 22:44