TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY A PARKETY – 5 ZNAČEK, KTERÉ BYSTE NEMĚLI MINOUT

Dřevěné podlahy jsou stálicí v českých domácnostech. A není to jen tak nějaká náhoda. Dřevěné podlahy mají předpoklady, aby byly jedničkou na trhu ještě po mnoho let. Tento druh podlahové krytiny potěší oko svým příjemným vzhledem, ale i prvotřídními vlastnostmi.

Dřevo je materiál poddajný a kvalitní, proto se z něho vyrábí hned několik typů podlah. Nejčastěji lidé vyhledávají vrstvené podlahy, které jsou označované jako plovoucí. Ale i mezi nimi se najdou drobné rozdíly. Existují plovoucí podlahy dvouvrstvé a třívrstvé. V následujícím textu se budeme zabývat právě třívrstvými plovoucími podlahami, které jsou aktuálně jedny z nejoblíbenějších.

Třívrstvé dřevěné podlahy obecně

Proč právě tři vrstvy? Každá vrstva má svou funkci. Svrchní vrstva je takzvaně nášlapná a je tvořená z lamel kvalitního pohledového dřeva. Tloušťka této vrstvy bývá kolem 4 mm. Výhodou je, že se dá několikrát renovovat, takže podlahu je v případě nutnosti možné několikrát omladit pomocí broušení.

Pod svrchní vrstvou je vrstva středová, která je tvořena úzkými laťkami. Pro tuto vrstvu je ideální měkké dřevo, proto se používá borovice nebo smrk. Středová vrstva je zajímavá v tom, že laťky jsou orientované vlákny kolmo na vlákna lamel nášlapné vrstvy. Tato vrstva také bývá opatřena zámkovým spojem.

Poslední vrstvou je dolní takzvaná protitahová vrstva. I k její výrobě se nejčastěji používá měkké dřevo, ve většině případů ze smrkové dýhy. Tloušťka spodní vrstvy je zpravidla 1, 5 – 2 mm.

Všechny tři vrstvy jsou k sobě pevně přilepené, aby vše fungovalo jak má, probíhá celé lepení pod tlakem. Důležitou součástí výroby plovoucích podlah je také lakování, olejování nebo voskování. Tím získá povrch podlahy povrchovou úpravu, která chrání krytinu před vnějšími vlivy a zároveň zvýrazní krásný vzhled.

A teď k tomu nejdůležitějšímu. Proč jsou třívrstvé dřevěné podlahy tak oblíbené? Protože jsou poměrně dobře cenově dostupné a navíc mají dlouhou životnost. Roli hraje více faktorů. Dřevěná třívrstvá podlaha je vhodná pro alergiky, snadno se udržuje a je možné ji skombinovat s podlahovým vytápěním. To, že je krásná na pohled a velice praktická ani zmiňovat nemusíme.

Představení jednotlivých značek

Na trhu třívrstvých dřevěných podlah figuruje celá řada výrobců. Málokdo se v nich vyzná, tak zkusme představit aspoň ty nejvýznamnější, které byste měli znát.

Magnum

Česká podlaha do české rodiny. Kdo má slabost pro domácí výrobu, rozhodně by neměl minout podlahy od společnosti Magnum. Firma vyrábí dřevěné třívrstvé podlahy od roku 1998, takže už měly spoustu času vyladit své kolekce k dokonalosti.

Od roku 2014 je společnost Magnum členem skupiny Unilin, což je jeden z největších světových výrobců podlah.

Společnost Magnum má v nabídce celou řadu produktů. Podlahové krytiny jsou k dostání v různých odstínech a také povrchových úpravách. Zkrátka nabídka je tak široká, jak se od největšího českého výrobce podlah sluší a patří. V našem obchodu nabízíme kolekce Basic, Classic, Modern a Trend.

Dřevěné podlahy Magnum

Parador

Unikátní provedení a skvělé vlastnosti. Takové jsou třívrstvé dřevěné podlahy Parador. Pokud nevěříte, přijďte se podívat. V nabídce máme kolekce Basic 11-5, Classic 3060, Trendtime 1, 3, 4, 6, 8 a 9.

Dřevěné podlahy Parador

Princ Parket

Máte pocit, že české lesy jsou nejkrásnější na světě? Pak určitě oceníte, že dřevěné podlahy Prince Parket jsou vyráběné výlučně z českých plně obnovovaných lesů.

Třívrstvé dřevěné podlahy Prince Parket jsou vyráběné na zakázku, takže je možné uplatnit veškerá přání a požadavky. To vše je doplněné o nejlepší technické řešení. Díky tomu budete mít doma podlahu, kterou vám bude každý závidět.

V nabídce nemůžeme mít vše. Můžete se však těšit na kolekce Corpus a Opus, které jsou vskutku skvělé. Například kolekce Corpus se vyznačuje příjemným ztmaveným zabarvením, kterého výrobce dosáhl pomocí kontrolovaného působení čpavku. Naopak kolekce Opus nabídne něco úplně jiného. Parkety Opus jsou vyrobené z šetrně vysušeného a nařezaného dřeva. Prostě maximálně přírodně bez dalších úprav a zlepšováků. Díky tomu budete mít v místnosti samotnou esenci lesa.

Dřevěné podlahy Princ Parket

Scheucher

Společnost Scheucher Holzindustrie GmbH pochází z Německa. Pro koho to není dostatečná záruka kvality, ten se může spolehnout na unikátní záruku, která nemá obdoby. Firma nabízí třicetiletou záruku na funkčnost!

Společnost Scheucher Holzindustrie GmbH je rodinnou firmou, která dbá na ekologii. Snaží se při výrobě co nejefektivněji využívat veškeré zdroje a zamezit plýtvání. Během celého výrobního procesu využívá pouze ekologické postupy. Zkrátka souznění s přírodou je v tomto případě maximální a vyzařuje i ze samotných podlah.

Těšit se můžete hned na několik produktů, které od této společnosti nabízíme. Patří mezi ně Elevation 2014, Parketový vzor, Parketová prkna o šířce 140 mm a Parketová prkna o šířce 182 mm.

Dřevěné podlahy Scheucher

Tarkett

I u společnosti Tarkett je zřetelný ekologický trend. Při výrobě třívrstvých dřevěných podlah firma využívá pouze dřevo z udržitelných nebo obnovitelných zdrojů.

Na výrobě podlah Tarkett se podílí nejmodernější a nejkvalitnější technika, takže výsledek stojí opravdu za to. Zpracování materiálu je skvělé, o tom svědčí i fakt, že podlahy od společnosti Tarkett jsou velice stabilní, pevné a zároveň odolné vůči mechanickému poškození.

Zajímavostí je, že pokládka je opravdu snadná. Nehledě na to, že problém není ani s demontáží, takže je možné podlahu používat několik let, demontovat ji a následně ji opět použít.

Nabídku jsme pro vás nafoukly na maximum. Vybírat můžete z vybraných produktů z kolekcí Atelier a Classic. Konkrétně se jedná o produkty Elegance, Epoque, Heritage, Salsa, Seasons, Tango a Vintage.

Dřevěné podlahy Tarkett

Třívrstvé dřevěné podlahy – Praha, Brno, Hradec Králové

Pravděpodobně už každý máte svůj soukromí tip na tu nejlepší podlahu. Vybrat si zkrátka může každý, i ten se specifickými představami. Prodejny máme v Praze, Brně a Hradci Králové. Tak nás navštivte a vyberte si. Rádi vám pomůžeme.

V Hradci Králové se nachází náš skladový areál a zároveň zde máme i outletovou prodejnu, kde nabízíme dřevěné plovoucí podlahy – výprodej zásob a výběhových kolekcí za bezkonkurenční ceny. Jestli máte zájem právě o tento sortiment, tak zajeďte do Hradce Králové a určitě si něco vyberete.

BARKOTEX PRAHA spol. s r.o. - prodejna Praha - Vysočany