Renovace parketové podlahy

V každé branži lidské činnosti se dočkáte módních vlivů. Nejinak je to i u podlah. Dříve se hojně využívalo parketářství. Doslova řemeslného umění, které nepřipravilo jen výbornou a snadno udržovatelnou podlahu, ale zároveň i dlouhodobou investici. Parkety totiž vydrží nesmírnou zátěž, aniž by se poškodily. Po parketách se do módy dostaly plovoucí podlahy, ovšem ty jsou momentálně na ústupu a začíná opět převládat parketářství.

Renovace parket

Koupili jste byt?

Pokud jste koupili byt, v kterém se chystáte k celkové renovaci, zamyslete se i nad možnostmi, které vám nabízí podlaha. Parkety jsou dokonalý estetický požitek, výrazně zvýší hodnotu vaší nemovitosti, dají vám na dlouhá desetiletí klid, protože parkety jsou prakticky věčné. A zároveň si můžete sami vyprojektovat, jak vaše podlaha bude vypadat. Parkety dovolují nekonečné množství kombinací, jak je položit, a tím vytvářet na podlaze různé vzory.

Pokud jste měli to štěstí a koupili byt, v kterém už parketová podlaha je, neunáhlete se, nenechte ji bezhlavě vytrhat. Renovace parket není neproveditelná. Ve starších bytech můžou parkety samozřejmě vrzat, některé mohou být poškozené. Ovšem dobrý parketář se s podobnými problémy vyrovná bez zaváhání. A přitom údržba parket je i pro vás snadný úkol.

Renovace parket pomocí brusky

Naolejuje-li nebo nenaolejuje Julie parkety

Po vybroušení parket je potřeba přistoupit k nátěru. U parket rozlišujeme dva druhy. Oba mají své výhody a své nevýhody. Lakování parket je při pozdější běžné údržbě vstřícnější. Ovšem pokud dojde k poškození části podlahy, je nutné celou podlahu po opravě opět přebrousit. Na druhou stanu olejování parket mírně znesnadňuje běžnou údržbu podlahy. Ovšem při poškození určité části není nutné přebrousit celou podlahu.

Náš tip: Pokud jste se rozhodli pořídit si nové parkety, doporučuji pro Váš výběr společnost Plancher s.r.o., která se zabývá jak prodejem parket, tak i jejich pokládkou a renovací.

Renovace parket