Proč zvolit dřevěnou podlahu Princ parket?

Někdo rád brunety, jiný blondýnky. Podobně tomu je i s podlahami. Je mnoho typů a variant. Každá podlahová krytina má své obdivovatele, ale také odpůrce. Záleží jen na vás, kterou si vyberete. V následujících řádcích se dozvíte něco o dřevěných podlahách a parketách.

Začněme tedy pěkně od podlahy. Dřevěná podlaha zaujme už jen svým vzhledem. Jedná se o přirozený design vytvořený tím nejlepším návrhářem – přírodou. Podobně tomu je s nezaměnitelnou vůní, která se samovolně uvolňuje do prostoru a navozuje příjemnou atmosféru. Dřevěné podlahy mají mnoho unikátních vlastností, které u ostatních podlahových krytin nenajdete. Jednou z předností může být, že se z parket, ani jiných dřevěných materiálů neuvolňují žádné škodlivé látky. Další nespornou výhodou je to, že dřevo nevadí alergikům. Investice do dřevěné podlahy se zkrátka vyplatí. Pořizovací cena je nepatrně vyšší než u jiných druhů podlahových krytin, ale výhody jsou nesporné. Navíc pokud se budete o podlahu dobře starat, vydrží celá desetiletí.

Nyní jsme si shrnuli spíše obecné informace o dřevěných podlahách a parketách. V následujícím textu uvedeme, proč vybírat z podlah od společnosti Princ parket.

Dřevěná podlaha Princ Parket

Testy ověřená kvalita

Hned na úvod je třeba podotknout, že podlahy Princ parket mají vysokou kvalitu, protože všechny produkty si vyrábí firma sama a může dohlížet na kvalitu v průběhu celé výroby. Samotná kontrola je vícestupňová, takže se v procesu výroby najde opravdu každá odchylka od normálu. I díky tomu splňují podlahy Princ parket evropské normy, jejich kvalita je také posuzována státním zkušebním ústavem a v neposlední řadě jsou certifikovány evropskou CE normou.

Kvalita zpracování parket a dřevěných podlah se odrazí i na výdrži těchto podlahových krytin. Většina povrchů prochází navíc kartáčováním, katrováním a hoblováním. Tím získá povrch specifickou strukturu, na které se ztratí případná drobná poškození. Podlahy s takovou úpravou vypadají stále přirozeně i po několik desetiletí. Pokud by přesto došlo k poškození, lze to opravit. Na rozdíl od jiných podlahových krytin, dřevěné podlahy a parkety lze bez problémů renovovat. A to i opakovaně.

A jaké jsou možnosti pokládky? U podlah Prince parket jich je hned několik. Přesto v každém případě dochází k pevnému přilepení k podkladu. Tím se zajistí maximální možná stabilita celé podlahy. Výhoda přilepení k podkladu spočívá také v lepší zvukové izolaci. Tím se také odstraní nevyžádané zvukové efekty při chůzi, ať už se jedná o skřípání nebo klepavý zvuk, který je typický pro plovoucí podlahy.

Dřevěná podlaha Princ Parket

Ani kousek na zmar. Podlahy Princ parket jsou maximálně ekologické!

Společnost Princ parket se snaží být šetrná k přírodě. K výrobě parket a dřevěných podlah využívá dřevo z řízené těžby evropských lesů. Většina materiálu je přímo z České republiky a na vytěžené místo se opětovně vysazují nové stromky. Pro povrchové úpravy podlah využívá výhradně přírodní oleje od německé firmy BIOFA, které neobsahují zdraví škodlivé látky. Navíc výsledné podlahy vypadají přirozeně a nepřichází o tradiční vlastnosti dřeva. Celou svou snahu o šetrné chování k přírodě podtrhuje firma Princ parket v procesu balení. Hotové podlahy se totiž balí výhradně do recyklovatelných materiálů.

Výroba se neobejde bez odpadu, ale i tady společnost Princ parket myslí ekologicky a ekonomicky. Vzniklý dřevěný odpad využívá pro výrobu ekologických briket, které poslouží k vytápění.

Dřevěná podlaha Princ Parket

Vybírejte, kombinujte

Ruku v ruce s přírodou jde i unikátní design. V sortimentu dřevěných podlah Princ parket se nachází klasické, rustikální, ale i extravagantní podlahy. V nabídce najdete velké množství různých zpracování, ze kterých si určitě vyberete to pravé pro svůj interiér. Pří výběru máte volnou ruku, protože Princ parket neomezuje zákazníka pouze na katalogové položky. Je možné vybírat a kombinovat dle libosti.

Dřevěná podlaha Princ Parket

Dřevěná podlaha Princ Parket

Dřevěná podlaha Princ Parket

Dřevěná podlaha Princ Parket

Dřevěná podlaha Princ Parket